Kam míří špičkoví čeští veslaři v zimě? Za teplem i na trenažér

Veslování je odkázané na příznivé počasí a v zimě se většinou moc jezdit nedá. I když letošní zima přála i vodním sportům.

Přesto se špičkoví sportovci rádi vydávají na zimní přípravu za teplem. Atleti často míří do Jižní Afriky, rychlostní kanoisté zase do Ameriky, nebo do Asie. Jsou však mezi nimi velké rozdíly. Za teplem míří každý rok slalomář Vavřinec Hradílek, naopak další olympijský medailista a loňský minstr světa Ondřej Synek zůstává v zimě doma.

Hradílek místa zimní přípravy střídá. Byl v Portugalsku, v Austrálii a tuto zimu zamířil do Spojených arabských emirátů. Pro zimní přípravu potřebuje teplo, ve kterém v klidu nacvičí techniku jízdy.

Hradílka láká umělý kanál v poušti a především dostatečná vzdálenost od pražského smogu, který mu, jako astmatikovi, dělá velké problémy. V arabské poušti stráví celý měsíc.

Veslař Synek zůstává věrný trenažéru

Naopak Ondřeje Synka teplo a zimní příprava na vodě příliš neláká. Absolvoval již v roce 2004 měsíční přípravu v Kalifornii, ale podle svých slov si tak jen protáhl sezónu a ke konci už ho veslování nebavilo. 

Raději zůstává doma na trenažéru, posiluje a běhá. O to víc se pak těší na březen, kdy začne venkovní sezóna a on s nadšením šáhne po veslech.


Publikováno: 22. 4. 2014