Veslovací stroj – výhody a nevýhody

Hlavní výhody cvičení na veslovacím stroji spočívají ve zlepšení kondice, posílení srdce, krevního oběhu a zpevnění celého těla v domácích podmínkách, tedy za každého počasí. 

Pokud chcete zhubnout a přemýšlíte, zda koupit veslovací trenažér, určitě se k němu přikloňte. Patří mezi uživatelsky nejoblíbenější fitness stroje a navíc se dá pořídit v zajímavých cenových akcích. Všechny typy přitom umožňují snadnou kontrolu času, počtu záběrů a spotřeby kalorií. 

Na druhé straně, stroj nedokáže simulovat skutečné podmínky veslařského závodu, má-li být využit k jeho přípravě, a při domácím tréninku vám také může chybět dostatek čerstvého vzduchu.

Střídejte dny cvičení a odpočinku

Veslovací stroj však zajišťuje všestranný pohyb a jeho výhody rozhodně převažují nad nevýhodami. Pouze začátečníkům se doporučují nejprve jen pětiminutové lekce. „Časem je prodloužíte na patnáct až dvacet minut veslování vkuse, ale zpočátku své schopnosti nepřeceňujte,“ uvádí trenér inSPORTline Petr Kopřiva. 

Radí naplánovat trénink třikrát týdně, a obměňovat při něm způsob veslování. „V mezidobí dopřejte tělu regeneraci, protože veslování je fyzicky namáhavý sport,“ dodává trenér.


Publikováno: 22. 5. 2014