Jak hubnout na veslovacím trenažéru

Naše tělo je od přírody uzpůsobeno k pohybu, a pokud ho nevyužíváme, na místo svalové hmoty snadno nastupuje tuk.

Časem vzniká nadváha, a v jejím důsledku zdravotní problémy jako bolesti kloubů, kostí, vysoký krevní tlak, zvýšený cholesterol či cukrovka.

Zhubnutí vždy podmiňuje dostatečný pohyb

Hubnout znamená především dodržovat po celý život pravidelnou pohybovou aktivitu. Jen tak lze docílit trvalé dobré fyzické i psychické kondice, to je dnes všeobecně známé. Počítá se souhrn pohybu za každý den, přičemž nároky mají být postupně zvyšovány.

Proto je tak důležité vybrat si druh pohybu, který je zároveň zábavný. Ne každému vyhovuje třeba aerobik či kolečkové brusle. Pomalé plynulé tai-či zase nespálí tolik joulů.

Dobrým řešením může být veslovací trenažér, který intenzivně posiluje celé tělo (aniž byste se dotkli vody). Při veslování zapojíte hlavně paže, hýždě, záda a břicho.

Doporučuje se využít rad trenéra a nacvičit přesné provedení tohoto účinného pohybu. Podle individuálního nasazení, hmotnosti a kondice vám veslovací trenažér umožní spálit okolo 800 kilojoulů za půl hodiny.

Využijte akci na veslovací trenažér Power Master

InSPORTline má nyní nejprodávanější veslovací trenažér Power Master s veškerým servisem v akci za skvělou cenu 2 990 korun! Ideální start pro všechny, kteří se rozhodli podpořit své hubnutí pravidelným domácím tréninkem.

Nevadí začít s veslováním pomalu, protože první dílčí úspěchy, zpevněné svaly a větší výdrž, vás budou nesmírně motivovat. Najednou zjistíte, že máte méně centimetrů v pase a váha jde dolů. Budete se cítit výborně, zase vám padnou hezké šaty či přiléhavé džíny, a z vašeho pokroku budou mít radost i příbuzní a přátelé. Rozhodně to stojí zato!


Publikováno: 29. 7. 2014