Technika veslování

Veslovací trenažéry dnes dobývají profesionální i domácí posilovny, protože nabízí velmi účinné a zároveň zábavné cvičení. 

Je však důležité si uvědomit, že jedině správná technika veslování vede ke kýženému cíli, kterým může být pro někoho zhubnutí, a pro jiného alternativní trénink nebo rovnoměrné zvětšení svalů.

Připomeňme si, jak správně používat veslovací trenažéry

Důležité je optimální nastavení zátěže při veslování – začátečníci ji volí menší. Intenzitu tréninku na veslovacím stroji však řídíte množstvím síly, kterou do něho dáte. Až ze tří čtvrtin ji zajišťují nohy, zahajující záběr. Až po nich trup a paže.

1. Startujeme!

Začínáme se skrčenými nohami, tělo je mírně předkloněné, paže natažené, záda rovná.

2. Aktivní fáze tempa

V záběru jsou nohy, jejichž sílu, hlavně přední strany stehen, využijeme maximálně. V polovině pohybu nohou zapojíme trup a začneme se zaklánět. Záda zůstávají vyrovnaná, paže v protažení.

3. Dokončení veslovacího pohybu

Až když jsou nohy téměř natažené, nastupují paže. Trup pokračuje do mírného záklonu a ruce přitahují madla ke spodní části hrudníku.

4. Vracíme se

Návratová fáze je delší než záběr. Představuje opačný pohyb a odpočinek. Nejdříve se vrací paže, poté záda a nohy.

Sporné bývají rady ohledně dýchání, a tak v poslední době odborníci doporučují při cvičení na veslovacím trenažéru dýchat přirozeně, podle potřeby.

Zdravé domácí veslování s novými stroji od inSPORTline

Správnou techniku veslování podporuje také stále promyšlenější ergonomie nových strojů. Například elektronicky ovládaný veslovací trenažér inSPORTline Rio má pohodlné sedátko, bezpečné pedály a cable resistance – moderní bezporuchový systém odporu. V akci ho pořídíte za méně než 4 tisíce korun a k nákupu obdržíte dárek – videotrenéra podporujícího správné provedení cvičení s vesly.


Publikováno: 17. 7. 2014