Jaké bylo mistrovství světa ve veslování 2015?

Na letošním mistrovství světa ve veslování, které se konalo na přelomu srpna a září ve Francii, patřilo celkové vítězství Novému Zélandu. Ale také Češi vybojovali 2 medaile a účast 3 lodí na Letních olympijských hrách 2016 v Riu. 

Výsledky českých veslařů

  • Ondřej Synek získal na francouzském jezeře Aiguebelette už 4. titul mistra světa, když v dramatickém závěru zvítězil o 34 setin nad novozélandským soupeřem Mahé Drysdalem.
  • Miroslava Knapková doveslovala pro stříbro a umístila se hned po Australance Kim Crowové.
  • Kromě těchto medailistů se olympiády zúčastní také čtyřka bez kormidelníka lehkých vah ve složení Jan Vetešník, Ondřej Vetešník, Jiří Kopáč a Miroslav Vraštil. 
  • V B-finále se nezadařilo dvojskifu Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová a o start na OH zabojují v dodatečné kvalifikaci.

Pořadí zemí: Zlaté, stříbrné a bronzové medaile

1. Nový Zéland 3 3 1

2. Velká Británie 2 3 1

3. USA 2 0 1

4. Německo 1 2 1

5. Austrálie 1 2 0

6. Česká republika 1 1 0

Jak trénuje mimo sezónu náš TOP veslař

Olympijský medailista, několikanásobný mistr světa a Evropy Ondřej Synek měl minulou zimu zdravotní problémy a v takový úspěch ani nedoufal.

Jinak v zimě běžně trénuje u nás v České republice, k čemuž používá veslovací trenažéry. Doplňkově běhá a posiluje. A pak se po takovém zimním životě ve „fitness světě“ zase těší na vodu a skutečná vesla.


Publikováno: 29. 10. 2015