Zhubněte cvičením na veslovacím trenažéru

Nejen pro posílení svalstva, lepší fyzickou kondici. Veslařské trenažéry jsou i účinným pomocníkem v boji s kily navíc.

Velmi nepřijemným důsledkem nadváhy jsou bolesti kloubů, kostí, vysoký krevní tlak, zvýšený cholesterol či cukrovka. Jak se jim bránit? Dostatečným a pravidelným pohybem a pestrou stravou.

Hubnout znamená především dodržovat po celý život pravidelnou pohybovou aktivitu. Jen tak lze docílit trvalé dobré fyzické i psychické kondice. Počítá se veškerý pohyb, který za celý den provedete. Velkou překážko, nicméně ne nepřekonatelnou, je sedavé zaměstnání. I s tím se ovšem dá bojovat.

Dobrým řešením může být veslovací trenažér, který intenzivně posiluje celé tělo (aniž byste se dotkli vody). Při veslování zapojíte hlavně paže, hýždě, záda a břicho. Cvičením na tomto trenažéru můžete spálit až 800 kilojoulů za půl hodiny.

Začnete s veslováním pomalu, protože první dílčí úspěchy, zpevněné svaly a větší výdrž, vás budou nesmírně motivovat. Najednou zjistíte, že máte méně centimetrů v pase a váha jde dolů. Budete se cítit výborně, zase vám padnou hezké šaty či přiléhavé džíny, a z vašeho pokroku budou mít radost i příbuzní a přátelé. Rozhodně to stojí zato!

Jak správně cvičit na veslovacím trenažéru?

1. Startovní pozice na trenažéru

Začínáme se skrčenými nohami, tělo je mírně předkloněné, paže natažené, záda rovná.

2. První záběr a nasazení tempa

V záběru jsou nohy, jejichž sílu, hlavně přední strany stehen, využijeme maximálně. V polovině pohybu nohou zapojíme trup a začneme se zaklánět. Záda zůstávají vyrovnaná, paže v protažení.

3. Závěr pohybu

Až když jsou nohy téměř natažené, nastupují paže. Trup pokračuje do mírného záklonu a ruce přitahují madla ke spodní části hrudníku.

4. Nejdelší je návrat do startovní pozice

Návratová fáze je delší než záběr. Představuje opačný pohyb a odpočinek. Nejdříve se vrací paže, poté záda a nohy.

V poslední době odborníci doporučují při cvičení na veslovacím trenažéru dýchat přirozeně, podle potřeby.


Publikováno: 16. 4. 2015