Veslovací trenažéry a hubnutí
Intenzivním tréninkem na veslovacím trenažéru můžete efektivně zhubnout. A navíc posílíte svaly celého těla. Ano, tak prospěšné je veslování!
Pojďme se projít po nejoblíbenějších místech světových veslařů. Třeba po tréninku na veslovacím trenažeru dostanete chuť i na to pravé veslování.
Mekkou českého veslování je umělý kanál v Račicích. Nachází se v okrese Litoměřice v meandru Labe mezi městy Roudnice nad Labem a Štětí. Račický kanál odpovídá nejpřísnějším požadavkům Mezinárodní veslařské federace FISA.
V Račicích se pořádají všechna mistrovství České republiky ve veslování a kanoistice. Pravidelně tu trénují domácí reprezentanti, ale i Rusové, Švédové, Finové, Francouzi, Japonci, Kanaďané, Slováci i Novozélanďané.
Důležité ovšem je, že celý kanál Račice je přístupný veřejnosti. Funguje zde Sportovní centrum Račice. Kromě veslování se tu můžete koupat, opalovat, trénovat další sporty na hřištích, v tělocvičnách a posilovnách, v zimě bruslit a podobně. Je zde i hotel a na své si v Račicích přijdou i rybáři. Kanál má délku více než 2 kilometry, hloubku od 3,5 do 9 metrů a 8 drah.
Ideální místo pro veslování je také Brněnská přehrada a další tradiční vodní plochy.
Skvělé veslování si užijete rovnou u našich sousedů Slováků, například na řece Dunajec. Můžete vyzkoušet i turistickou atrakci - pltnictví (vorařství) v Pieninách.
Oblíbené a tradiční je i veslování v Londýně na Temži. A v lednu 2016 hostil maďarský Györ Mistrovství Evropy v jízdě na veslařském trenažéru.
K veslování nepotřebujete nic než loď a vesla. Loď si můžete i půjčit v půjčovně lodí nebo veslařském klubu. Z oblečení jsou v létě nejlepší kraťasy a tričko, v chladnějším období pomůže nepromokavá sportovní souprava. Důležité je hlavně pohodlí, abyste mohli pořádně zabrat a nic vás neomezovalo.
Publikováno: 24. 6. 2016