Naberu svaly cvičením na veslovacím trenažéru?

Častou otázkou začátečníků bývají dotazy na nabírání svalů na trenažérech. Dnes se podíváme na veslařský trenažér.

Nejdříve se podívejme na svalové partie, které cvičení na veslařském trenažéru zapojuje. jsou to zjednodušeně všechny hlavní svalové skupiny včetně svalového korzetu – hlubokého svalstva podél páteře.

Posílíte hlavně stehna

Nejintenzivněji pracují svaly přední strany stehna (čtyřhlavý a přímý stehenní sval), protože nohy jsou hlavním motorem tempa – vychází z nich asi dvě třetiny potřebné síly. Kromě přední strany stehen jsou zapojeny také hýžďové svaly a zadní strana stehen, v menší míře také lýtkové svaly.

Především v poslední fázi záběru se přidávají paže, a to zejména tricepsy a deltové svaly. 

Pokud jde o trup, jeho potřebným zpevněním během záběru posilujeme hluboké břišní a zádové svaly, aktivně se tempa účastní sval trapézový a mezilopatkové svalstvo. Vše vychází z komplexního pohybu během veslování. Však si všimněte, jak jsou aktivní veslaři vypracovaní.

Naberu svaly na veslařském trenažéru?

 Ale zpátky k otázce. Veslovací trenažéry jsou obecně zaměřeny především na rozvoj vytrvalosti. Cvičením na veslovacím trenažéru posílíte fyzickou kondici, dýchací a kardiovaskulární systém. Záleží samozřejmě na intenzitě cvičení, počtu cvičení týdně nastavení zátěže a vaší výdrži. 

Pro veslování platí, že tělo samozřejmě posílíte, ale nejedná se přímo o aktivitu, která by maximálně podporovala růst svalové hmoty. Spíše se jedná o aerobní trénink, který zlepší celkovou kondici.

Veslovací trenažér pro začátečníky - inSPORTline Rio

Pokud nechcete investovat příliš mnoho peněz do domácího trenažéru, vyberte si inSPORTline Rio. Tento základní model veslařského trenažéru je určený pro nepříliš trénované jedince, kteří s veslováním, nebo obecně posilováním začínají. Jak napsala jedna z českých zákaznic "Za částku do 4000 Kč je to ten nejlepší domácí veslovací trenažér, jaký jsem mohla vidět a vyzkoušet. Já jsem spokojena a doporučuji dál."

Pro vyšší zátěž a intenzivní trénink se poté podívejte po strojích vyšší třídy, Rio pak může zůstat jako stroj pro méně zdatné členy rodiny.


Publikováno: 31. 7. 2016