Veslovací trenažéry a hubnutí

Intenzivním tréninkem na veslovacím trenažéru můžete efektivně zhubnout. A navíc posílíte svaly celého těla. Ano, tak prospěšné je veslování!

Máte kila navíc? Potřebujete zhubnout do šatů, do plavek, kvůli zdraví, nebo se prostě chcete cítit lépe? Existuje řada způsobů, jak zhubnout. Zázrakem to ale nepůjde a je třeba vytrvalosti a odhodlání. 

Můžete běhat, cvičit v posilovně, nebo fitku, můžete si domů pořídit fitness stroj. Oblíbené jsou různé trenažéry a jedním z nich je i veslovací trenažér. Jaké má výhody?

  • procvičíte na něm celé tělo - je to asi jediný trenažér, na kterém protáhnete snad všechny svaly těla
  • nebudete namáhat klouby, k nim je velmi šetrný
  • nastavíte si na něm takovou zátěž, jakou zvládnete

Nezbytné je naučit se správné technice veslování. Ať už na vodě, nebo na suchu. Především je třeba do veslařského pohybu zapojit nohy. 

Ale zpět k hubnutí s veslařským trenažérem. Jak to jde dohromady?

Snad vás neodradíme, když vás upozorníme, že veslovací trenažér není úplně nejvhodnější fitness stroj na hubnutí. Je to dáno náročností cvičení. Fitness trenéři důrazně doporučují pro začátečníky odborný dohled a výuku veslování. Pohyb je natolik komplexní, že je třeba mít zkušeného trenéra.

Veslovací trenažér je po zvládnutí technicky velmi dobrým pomocníkem především ke zpevnění postavy. Ale pomůže vám díky intenzivnímu aerobnímu tréninku i zbavit se tukových zásob. Jen je třeba hlídat tepovou frekvenci. Pokud chcete spalovat tuk, tak je nutné cvičit v aerobním pásmu (50 - 60 % maxima) po dobu nejméně 30 minut. Po 20 - 30 minutách se začínají teprve spalovat tukové zásoby. Nejvhodnější je cvičit 45 minut třikrát týdně, aby se objevily výsledky.

Na moře, nebo oceán? Kamkoliv s trenažérem inSPORTline Ocean

Mezi nejoblíbenější veslovací trenažéry patří produkt roku 2015 sorvnávače Heureka vhodný pro domácí použití. Magnetický veslařský trenažér inSPORTline Ocean s manuálním ovládáním zátěže je ideální pro intenzivní domácí trénink. Pohodlné sedátko, které dle recenzí dobře drží a pomůže procvičit celé tělo:
Na veslovacím trenažeru posiluji cca 2 týdny, ale už ted je znát, že funguje tak jak sem si představoval - perfektně!!! posiluji břišní svaly, zádové, ruce a nohy. Já jsem prozatím max spokojený.“ (Martin L.)


Publikováno: 25. 8. 2016